Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017

Οι αγώνες του Σαββατοκύριακου - Μοιράστηκαν γκολ και αποβολές Κάρυστος και Μαρμάρι

Το γκολ με το όποιο προηγήθηκε η Κάρυστος
Συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 18-19/11/2017 το πρωτάθλημα του 3ου ομίλου της Β' κατηγορίας Ευβοίας με το Σαββατιάτικο τοπικό ντέρμπι ΑΟ Καρύστου - ΑΟ Μαρμαρίου, το όποιο έληξε ισόπαλο με 1-1.
Το ματς συμμαζεύτηκε με 4 αποβολές όλες στο δεύτερο ημίχρονο, δυο για κάθε ομάδα, αποτέλεσμα της μεγάλης έντασης μεταξύ των δυο ομάδων. Ο αγώνας κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο

με την Κάρυστο να ανοίγει στο σκορ, και το Μαρμάρι να φέρνει το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις με εύστοχο κτύπημα πέναλτι.

Παρα τη απώλεια βαθμών η Κάρυστος παραμένει στη κορυφή της βαθμολογίας με 19 βαθμούς έχοντας συγκάτοικο πλέον τον ΑΟ Ζαράκων που πέρασε νικηφόρα από τις Κονίστρες, ενώ το Μαρμάρι βρίσκετε στην έκτη θέση με 10 βαθμούς

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους αγώνες της 8ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β' κατηγορίας ΕΠΣ Ευβοίας.

▪ ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ – ΖΑΡΑΚΕΣ 0-2
▪ ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ – ΕΡΜΗΛΙΟΣ 3-2
▪ ΣΚΥΡΟΣ – ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ 2-1
▪ ΚΑΡΥΣΤΟΣ – ΜΑΡΜΑΡΙ 1-1
▪ ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ – ΑΡΗΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ 0-1