Τρίτη 11 Νοεμβρίου 2014

Το Χρυσό Μετάλλιο κατέκτησε ο Κων/νος Λουκάς της «Castello Rosso Team» στο Αττικό Κύπελλο Ορεινής Ποδηλασίας

Με μια πρώτη θέση (χρυσό μετάλλιο) στην κατηγορία των Μ.Μεγάλων και μια τέταρτη θέση στην κατηγορία των Παίδων ολοκληρώθηκε η συμμετοχή των αθλητών της «Castello Rosso Team» στο Αττικό Κύπελλο Ορεινής Ποδηλασίας XC 2014 που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 2 Νοεμβρίου στο Σχιστό.

Ο Κώστας Λουκάς στην κατηγορία των Μ.Μεγάλων κατάφερε να ανέβει στο βάρθρο των νικητών κατακτώντας την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο ενώ ο Ανδρέας Γουλέτας στην κατηγορία των Παίδων κατέκτησε την 4η θέση.

Η ομάδα της «Castello Rosso Team» πήρε μέρος στον 5ο Αγώνα του Αττικού Κυπέλλου με τους Κώστα Λουκά, Αντώνη Γουλέτα, Γιάννη Μακρή, Ανδρέα Γουλέτα, Δημήτρη Μυλωνά και Γιώργο Γουλέτα.

Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι με το αποτέλεσμα, όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο αγωνιστικό εαυτό τους. Με επιμονή και ομαδικότητα καταφέραμε να αποδείξουμε ότι όταν γίνεται συστηματική δουλειά, έρχονται και οι επιτυχίες. Δίνουμε συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας!